Blog

Zalety wykorzystania korków do rur

Korki do naprawy rur to niezwykle przydatne narzędzia, które zdobywają coraz większą popularność w różnych branżach. Dzięki nim naprawa uszkodzonych rur staje się szybsza, łatwiejsza i bardziej efektywna.

Czytaj dalej

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych maszyn budowlanych?

Budowa domu, drogi czy innego obiektu nie jest możliwa bez odpowiednich maszyn.

Czytaj dalej

W jakich pracach sprawdzi się koparka?

Koparki to niezastąpione maszyny, których ogromna moc, uniwersalność oraz wydajność sprawiają, że są idealne do przeprowadzania szerokiej gamy robót ziemnych.

Czytaj dalej

Podstawowy osprzęt do wiertnic – co jest konieczne?

Operacje wiertnicze wymagają specjalistycznego sprzętu, który zapewnia bezpieczeństwo i wydajność. Od wierteł po urządzenia zapobiegające wydmuchiwaniu – kompleksowe zrozumienie niezbędnych elementów jest niezbędne do uzyskania dobrych efektów. W tym artykule przedstawiono przegląd podstawowych elementów wyposażenia wiertnicy i ich funkcje.

Czytaj dalej

Koparka nowa, czy używana? Co się opłaca?

Sprzęt wykorzystywany w pracach budowlanych to zaawansowane konstrukcje, które muszą być solidne, trwałe i niezawodne. Każdego dnia podlegają przecież dużym obciążeniom i pracują w często ekstremalnych warunkach. Czy więc koparka, która była już użytkowana będzie dobrym zakupem?

Czytaj dalej

Jak sprawdzić stan techniczny używanych maszyn budowlanych?

Zakup maszyny budowlanej to dobra inwestycja, ale i duży wydatek. Oczywiście potrzebna kwota jest znacznie wyższa w przypadku nowej konstrukcji, a niższa w przypadku używanych maszyn budowlanych. Jednak o czym warto pamiętać, decydując się na drugą opcję? I jak sprawdzić stan techniczny używanych maszyn budowlanych? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Korki pneumatyczne kupno czy wynajem? (domyślnie: kupno)

Korki pneumatyczne są dobrze znane wszystkim, którzy na co dzień mają do czynienia z pracami wodno-kanalizacyjnymi.  Stanowią one uszczelnienie w rurociągach wodnych i kanalizacyjnych. W jaki sposób korek uszczelnia? Do umieszczonego w rurze korka wtłaczane jest powietrze, który dzięki temu wypełnia przestrzeń i tworzy zaporę. Na rynku dostępne są korki o różnych rozmiarach, a wykonuje […]

Czytaj dalej

Kiedy wykorzystuje się wiertnicę?

Wiertnica służy do wiercenia otworu w ziemi do wydobywania ropy, gazu i wody. Otwór wierci się pionowo lub pod kątem, a następnie poziomo przez skorupę ziemską. Wykorzystuje się je obecnie również w celu montażu różnych rodzajów ogrzewania np. geotermalnego. Z pewnością taki sprzęt jest jednak w wielu branżach niezbędny.

Czytaj dalej

Charakterystyka najczęściej wykorzystywanych maszyn przewiertowych

Realizacja prac przewiertowych wymaga wykorzystania sprzętu dedykowanego specjalnie tego rodzaju zadaniom. Warto znać charakterystykę tego typ maszyn.

Czytaj dalej

Do czego służą korki pneumatyczne?

Naprawa przewodów rurowych oraz ich zapchanie na czas np. prac konserwacyjnych wymaga wykorzystania odpowiednich wyrobów, jakimi są korki pneumatyczne.

Czytaj dalej