Koparka nowa, czy używana? Co się opłaca?

Sprzęt wykorzystywany w pracach budowlanych to zaawansowane konstrukcje, które muszą być solidne, trwałe i niezawodne. Każdego dnia podlegają przecież dużym obciążeniom i pracują w często ekstremalnych warunkach. Czy więc koparka, która była już użytkowana będzie dobrym zakupem?

Co wybrać: koparkę nową czy używaną?

Nowe koparki to urządzenia prosto od producentów. Wyróżniają się wysoką jakością, dopasowaniem do najnowszych standardów i brakiem napraw. Ich ogromną wadą jest jednak wysoka cena, która dla wielu, szczególnie początkujących, przedsiębiorców często stanowi barierę nie do przeskoczenia.

Znacznie częściej wybieraną alternatywą są więc koparki używane. Największą ich zaletą jest ich korzystna cena, która zależy przede wszystkim od modelu i stanu technicznego maszyny. Koparka, która była regularnie serwisowana i naprawiana będzie doskonałą pomocą w pracach budowlanych.

Jak sprawdzić stan używanej koparki?

Aby sprawdzić, czy wybrana przez nas koparka będzie dobrą inwestycją, konieczne jest sprawdzenie jej sprawności i stanu technicznego. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę? Najważniejsze z nich to m.in. stan wizualny, w tym jakość powłoki lakierniczej, jakość zastosowanych układów hydraulicznych i układu roboczego, działanie silnika, skrzyni biegów, układu przeniesienia napędu, sprawdzenie stanu opon i gąsienic, sprawdzenie oryginalności poszczególnych układów, w tym układu elektrycznego.

Kolejna wskazówka, która pomoże nam wybrać dobrą koparkę używaną, brzmi: wybieraj jedynie sprzęt od sprawdzonych sprzedawców. Jeśli więc szukasz maszyn, które będą służyły Ci przez długi czas, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jako firma z doświadczeniem już od lat prowadzimy sprzedaż maszyn budowlanych i zyskujemy wielu zadowolonych klientów.