Maszyny budowlane niezbędne na początku działania nowej firmy

Realizacja robót związanych z budową, remontami oraz modernizacją rozmaitych obiektów wymaga posługiwania się odpowiednimi maszynami. W zależności od charakteru wykonywanych zadań mogą to być różne urządzenia od ciężkiego sprzętu koniecznego w przypadku robót ziemnych, po różnego rodzaju wiertnice, jeżeli planuje się prace przy wykonywaniu infrastruktury przesyłowej albo palowaniu. Rozpoczynając działalność w tej branży, należy więc dobrze przemyśleć typ proponowanych usług i dopasować do nich swoje zamiary zakupowe. Najlepszą opcją okaże się zwykle zainteresowanie się ofertami z rynku wtórnego i zwrócenie się do firmy specjalizującej się w sprzedaży maszyn budowlanych. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Z jakich maszyn budowlanych korzysta się najczęściej?

Sprzętem, który jest najpowszechniej wykorzystywany, są koparki konieczne do prowadzenia większości robót ziemnych. Z ich użyciem można przygotowywać wykopy pod fundamenty, zajmować się korytowaniem pod drogi czy ulice, a także budową infrastruktury przesyłowej, odwodnieniami lub melioracjami czy wraz z dodatkowym osprzętem także innymi zadaniami od pogrążania burs po frezowanie betonu. Tam, gdzie nie ma możliwości użycia koparek, sprawdza się sprzęt do technologii bezwykopowych w postaci wiertnic do przewiertów sterowanych lub wykonywania pali np. typu CFA, a także urządzenia do przygotowania przecisków hydraulicznych. W miejscach, w których potrzebne będą roboty przeładunkowe, warto postawić na ładowarkę czołową. Firmom prowadzącym prace wysokościowe mogą się przydać podnośniki koszowe albo specjalistyczne dźwigi dekarskie. Uniwersalne są pojazdy użytkowe, pomocne w zadaniach transportowych różnego rodzaju.

Dlaczego warto stawiać na sprzęt używany?

Maszyny używane znajdujące się w dobrym stanie technicznym to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy budowlanej, ponieważ są one znacznie tańsze od nowego sprzętu, a w razie wystąpienia jakichkolwiek usterek łatwo można znaleźć do nich części zamienne i specjalistów, którzy usuną usterkę. Takie wyjście będzie bardziej ekonomiczne, gdyż nie wymaga angażowania dużych środków własnych czy spłacania wysokich rat kredytu bądź leasingu.