Dźwig dekarski

Wykorzystanie dźwigu dekarskiego na budowie znacząco przyspiesza pracę, a w efekcie poprawia wydajność i zmniejsza koszty zlecenia – szybciej i bezpieczniej wykonasz roboty budowlane, a Twoi pracownicy nie będą musieli poświęcać ponadprogramowego czasu.

Decydując się na zakup żurawia dekarskiego, umożliwisz szybsze transportowanie wszelkich materiałów, a co istotne – także ludzi – na wysokości przekraczające nawet 30 m! Ponadto maksymalny udźwig maszyny w zupełności wystarcza na zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstw dekarskich.

Serdecznie zapraszamy do systematycznego zaglądania na naszą stronę, a także kontaktu – na bieżąco poinformujemy Cię o aktualnej ofercie dźwigów dekarskich, a także pozostałych urządzeń i pojazdów niezbędnych do wykonywania czynności na placu budowy.

Zalety dźwigu dekarskiego

Do głównych zalet dźwigu dekarskiego należy przede wszystkim jego niewielka masa własna, która umożliwia prosty transport z wykorzystaniem zaledwie pojazdu terenowego, czy dostawczego. Na budowie z jego użyciem możliwe jest bezproblemowe podniesienie pojedynczych belek, czy rzędów dachówek, czyli typowych materiałów wykorzystywanych przez dekarzy. Ponadto stabilna konstrukcja żurawia dekarskiego sprawia, że jest on bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i wykorzystywanych towarów. Dźwigi dekarskie to sprzęty zwrotne i łatwe w sterowaniu, dzięki czemu można wjechać nimi niemal na każdy plac budowy lub działkę, na której prowadzone są prace.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup dźwigu dekarskiego?

Zakup dźwigu dekarskiego to inwestycja, która bardzo szybko zacznie przynosić korzyści firmie. Przede wszystkim, dźwigi dekarskie umożliwiają bezwysiłkowy i szybki transport elementów więźby dachowej. Dzięki wykorzystaniu dźwigów, pracownicy stawiający dachy nie muszą samodzielnie nosić ciężkich fragmentów konstrukcji, co bezpośrednio przekłada się na ich wyższą wydajność. Nowoczesne dźwigi dekarskie to maszyny sterowane zdalnie, co zdecydowanie ułatwia układanie elementów dachu – nawet w trudno dostępnych miejscach. Z tego powodu korzystanie z dźwigów dekarskich gwarantuje wyższe bezpieczeństwo i mniej wypadków przy pracy.

Dźwigi dekarskie przydadzą się nie tylko podczas budowania dachów w nowo powstających budynkach, ale także do wszelkiego rodzaju prac naprawczych i konserwacyjnych (np. wymiany pokrycia dachu). Maszyny tego rodzaju doskonale sprawdzą się także podczas robót montażowych na wysokościach. Sprzęt umożliwi m.in. wygodny montaż anteny lub panelu fotowoltaicznego na dachu. Jak widać, dźwigi dekarskie to urządzenia, które mogą usprawnić pracę, dodatkowo zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa, niż w przypadku wykonywania przez pracowników zleceń samodzielnie. Zachęcamy do kontaktu właścicieli firm dekarskich i budowlanych zainteresowanych zakupem dźwigu dekarskiego! Masz pytania dotyczące oferty? Chętnie opowiemy więcej o produktach dostępnych w naszym asortymencie!