Korki do testowania rurociągów

Korki do testowania rurociągów wykorzystywane są do sprawdzania szczelności nowych instalacji rurowych, jak i rurociągów już eksploatowanych. W naszym asortymencie mamy korki uszczelniające o różnych średnicach, dlatego z łatwością można dobrać odpowiedni rodzaj gwintu do typu instalacji rurowej. Dostępne w naszej ofercie korki do testowania rurociągów znajdują zastosowanie w branży remontowo-instalacyjnej, a także w przemyśle. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących korków uszczelniających jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Korki do przeprowadzania prób szczelności rurociągów

Korki do przeprowadzania prób szczelności rurociągów muszą być wytrzymałe. Oferowane przez nas produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które odporne są na procesy korozji oraz działanie wysokich ciśnień. Korki uszczelniające, dostępne w naszym asortymencie, pochodzą od sprawdzonego producenta, tj. firmy Tapasan. Są wśród nich korki mechaniczne, a także pneumatyczne. Produkty te umożliwiają prawidłowe przeprowadzanie przeglądów rurociągów oraz robót w ich obrębie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą korków do testowania rurociągów!

Kto powinien zaopatrzyć się w korki do testowania rurociągów?

Korki do testowania rurociągów to akcesoria niezbędne podczas stawiania nowych instalacji rurowych, a także przy wszystkich pracach konserwacyjnych i naprawczych związanych z wodociągami. Oznacza to, że korki do testowania rurociągów powinny znajdować się na wyposażeniu firm wodociągowo-kanalizacyjnych i budowlanych oraz przedsiębiorstw działających w branży energetycznej i gazowej. Produkty pozwalają na bezpieczne i dokładne zbadanie szczelności rury, dlatego warto zadbać o to, żeby pracownicy każdej firmy prowadzącej roboty związane z wodociągami, posiadali odpowiednie korki do testowania rur.

Jak dobrać korek do testowania rurociągów?

Wybierając korki do testowania rurociągów, należy kierować się kilkoma istotnymi kryteriami. Przede wszystkim konieczne jest dobranie modelu do średnicy rury oraz jej typu. Tylko korek do testowania wodociągów, którego rozmiar odpowiada wielkości rury, może pomóc w skutecznym zbadaniu szczelności instalacji. W zależności od typu rur i rodzaju prac Klient zdecydować się może na korki pneumatyczne lub mechaniczne, które charakteryzują się innymi parametrami. Nie należy zapominać, że istotny jest wybór korka wykonanego z odpowiedniego materiału. Jedynie korki do testowania wodociągów, do których produkcji użyta została wysokiej jakości mieszanina gumowa (tak, jak w przypadku korków marki Tapasan) mogą zagwarantować dostateczną wytrzymałość na zmienne temperatury i przetarcia. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w wyborze najlepszego modelu, prosimy o kontakt! Chętnie pomożemy dobrać korki do testowania rurociągów i doradzimy we wszystkich kwestiach związanych z produktami dostępnymi w naszej ofercie.