Korki pneumatyczne

Korki pneumatyczne mają za zadanie zapewnić szczelność przewodów rurowych podczas prac przeprowadzanych w obrębie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Korki wykonane są z elastycznych materiałów, które zapewniają idealne dopasowanie uszczelniaczy do rur. W naszym asortymencie mamy m.in. pneumatyczne korki zatykające, przepływowe czy korki do testowania rurociągów. Dostarczamy również pneumatyczne korki do zamykania studzienek kanalizacyjnych. Jako wyłączny dystrybutor korków firmy Tapasan oferujemy jedynie najwyższej jakości asortyment. Dbamy o zapewnienie zróżnicowanych typów korków, dlatego nasza oferta jest bardzo uniwersalna.

Przykłady zastosowań korków pneumatycznych

Korki pneumatyczne znajdują zastosowanie podczas przeprowadzania przeglądów, modernizacji i napraw instalacji rurowych. Odbiorcami oferowanych przez nas korków pneumatycznych są zakłady wodociągowe i kanalizacyjne, a także indywidualni wykonawcy usług polegających na przeprowadzaniu przeglądów i prac serwisowych instalacji rurowych. Naszymi Klientami są również zakłady przemysłowe i instytucje ratownictwa. Zaopatrujemy Kupujących w najwyższej jakości produkty, które umożliwiają bezpieczne i sprawne przeprowadzanie robót w obrębie rurociągów. Zapraszamy do współpracy!

Jaka jest zasada działania korków pneumatycznych?

Korki pneumatyczne wykorzystują powietrze, by zwiększyć swoją objętość i skutecznie zablokować światło rury. Przed rozpoczęciem prac pusty korek umieszcza się wewnątrz instalacji, a następnie podpina się go do butli lub innego źródła sprężonego powietrza. Korek napełniony gazem pęcznieje, szczelnie wypełniając światło otworu w rurze. Dzięki wysokiemu ciśnieniu panującemu wewnątrz korka sprzęt ten stanowi wytrzymałą zaporę, zatrzymującą płyny w rurze, dzięki czemu możliwe jest wykonanie prac naprawczych lub konserwacyjnych instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki niedużym wymiarom przed napompowaniem korki pneumatyczne są bardzo wygodne w transporcie i przechowywaniu, co z pewnością doceni każdy przedsiębiorca, którego firma nie dysponuje dużą przestrzenią magazynową.

Dlaczego polecamy korki pneumatyczne dostępne w naszym asortymencie?

Korki pneumatyczne dostępne w naszej ofercie wykonane są z materiałów gumowych odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Oferujemy duży wybór rozmiarów i modeli, dzięki czemu każda osoba poszukująca korka pneumatycznego z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie. Zapewniamy fachową pomoc w wyborze produktów – jeżeli nie wiedzą Państwo, jaki typ korka sprawdzi się najlepiej do planowanych prac, wystarczy skontaktować się z naszym sklepem. Chętnie doradzimy w doborze odpowiedniego modelu i opowiemy więcej o parametrach korków pneumatycznych marki Tapasan. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty właścicieli firm budowlanych i remontowych oraz przedsiębiorstw zajmujących się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi!